شفاف سازی فعالیت ادارات با پنجره واحد سرمایه‌گذاری/ هفته دولت افتتاح می شود

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خوزستان نیز گفت: راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری باعث شفاف سازی فعالیت ادارات برای پاسخگویی به سرمایه گذاران می شود.

رضا قیصی پور افزود: از روز شنبه ۱۴ تیرماه این پنجره به صورت آزمایشی در استان خوزستان راه اندازی می شود و در هفته دولت فعالیت رسمی آن آغاز خواهد شد.

وی افزود: بحث اجرایی شدن این طرح در استان خوزستان یکی از موضوع‌های مهمی است که نماینده عالی دولت در استان بسیار بر اجرای آن تأکید داشته است.

قیصی پور با اشاره به نشست بهره برداری آزمایشی پنجره واحد سرمایه گذاری خوزستان در سرسرای شهید رجایی استانداری خوزستان، گفت: این نشست برای آشنایی هر چه بیشتر مدیران دستگاه ها با این پنجره است و ایجاد دفتر پنجره سرمایه گذاری با وسایل مورد نیاز در هر دستگاه اجرایی الزامی است.

وی با بیان اینکه برخی مسئولان با بی‌توجهی در این آئین شرکت نکرده‌اند، افزود: مسئولان تمامی دستگاه‌های اجرایی دعوت شده باید برای آگاهی از روند اجرایی طرح در این جلسه شرکت می‌کردند.

فرآیند راه اندازی ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری از سال ۹۶ در خوزستان آغاز شد و امروز به صورت آزمایشی راه اندازی شد و در هفته «دولت» این طرح به صورت رسمی به بهره‌برداری می‌رسد.

قیصی پور عنوان کرد: این طرح با همکاری ۳۶ دستگاه اجرایی، ۱۰ هزار و ۲۸۱ زمینه کسب‌وکار شناسایی و بالغ‌بر ۱۱۰ کارشناس به مدت یک سال بر این طرح‌ها فعالیت کردند.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح تمامی فرآیندهای کسب مجوزهای سرمایه‌گذاری الکترونیکی می‌شود و دیگر نیاز به تردد بین سازمانی برای سرمایه‌گذاران نیست.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خوزستان گفت: مهم‌ترین هدف برای اجرای این طرح پاسخگویی شفاف، جلوگیری از فساد اداری – اقتصادی و کمک به توسعه استان بوده است.

169