افزایش ۲ برابری تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان در جلسه هماهنگی کسب و کارهای آسیب دیده در کرونا اعلام کرد : تسهیلات اختصاص یافته ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا از 6 میلیون تومان به 12 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و مهلت ثبت نام برای دریافت آن تا پایان اردیبهشت ماه مجاز اعلام شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان، سید نوراله حسن زاده، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان در جلسه بررسی مشکلات حوزه اقتصادی استان در زمان شیوع بیماری کرونا با عنوان اینکه مهلت نام نویسی در مصوبه کمک به کسب و کار های استان خوزستان در ستاد ملی کرونا تا اردیبهشت ماه سال جاری خواهد بود گفت: واحدهای صنفی استان عملکرد خوبی در جذب تسهیلات مصوبه ستاد ملی کرونا که مختص استان خوزستان است به دلیل پایین بودن مبلغ تسهیلات و در مواردی تعطیلی کسب و کار و عدم توانایی در بازپرداخت آن، رغبتی برای دریافت این تسهیلات از خود نشان ندادند.

وی افزود: در حال حاضر میزان تسهیلات اختصاص یافته از ۶ میلیون تومان به ۱۲ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. با سه ماه تنفس و مهلت ثبت نام برای دریافت آن تا پایان اردیبهشت ماه مجاز اعلام شد.

حسن زاده با ابراز امیدواری در رابطه با تلاش اتحادیه ها و دستگاه های دولتی و بخش خصوصی در جذب این تسهیلات بیان کرد: تا به امروز ۲۰۰ میلیارد تومان از ۹۰۰ میلیارد تومان مشخص شده برای این تسهیلات در استان جذب شده که رقم بسیار پائینی است.

وی افزود: انتظار داریم که سازمانها، ادارت کل و اتحادیه ها در مدت زمان باقی مانده با اطلاع رسانی مناسب سعی در جبران زمان از دست رفته و جذب کامل تسهیلات در استان داشته باشند.

حسن زاده خاطر نشان کرد: کسب و کار هایی که نیاز جدی به چنین تسهیلاتی دارند می توانند این تسهیلات را با نرخ ۱۲ درصد و مدت زمان بازپرداخت ۲۴ ماهه و سه ماه تنفس دریافت کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان در ادامه با بیان اینکه مصوبات ستاد ملی کرونا حکم قانون را دارند اشاره کرد: چنانچه پس از ابلاغ دستور، بانک های عامل در ارائه تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا کوتاهی داشته باشند سریعاً به مراجع قضایی معرفی خواهند شد و اینکه بانکی اعلام کند باید از بانک مرکزی خودشان دستور دریافت کنند، به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست زیرا مصوبه ی ستاد ملی مبارزه با کرونا به وزرای محترم و رئیس بانک مرکزی ابلاغ گردیده است.

72
اخبار مرتبط