معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان از افزایش ۳۰۰ درصدی خرید گندم از کشاورزان نسبت به تاریخ مشابه در سال گذشته خبر داد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: فرآیند خرید و حمل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان از تاریخ ۱۹ فروردین 1400 توسط اداره غله و خدمات بازرگانی آغاز گردیده و تا کنون 74729 تن گندم از کشاورزان خریداری شده که در مقایسه با تاریخ مشابه در سال گذشته، ۳۰۰ درصد رشد را نشان می دهد.

دومین جلسه بررسی و برنامه ریزی برداشت حمل و تامین گندم استان، به ریاست سید نوراله حسن زاده معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان برگزار گردید.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: در حال حاضر فرایند برداشت و حمل محصولات کشاورزی در استان در حال انجام است که علاوه بر پیگیری و پشتیبانی روزانه برداشت محصولات زراعی، هفته ای یک جلسه به همین منظور برگزار می گردد.
وی افزود: خلاصه مشکلات احصا شده به دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور منعکس شده که این باعث مرتفع شدن برخی موانع و مشکلات پیش رو در فرآیند برداشت و حمل محصولات کشاورزی گردید.
نورالله حسن زاده گفت: در حال حاضر مشکل خاصی در جهت برداشت و حمل محصولات اساسی کشاورزی مانند کلزا، گندم و غیره وجود ندارد.
وی همچنین اضافه کرد: فرآیند خرید و حمل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان از تاریخ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ توسط اداره غله و خدمات بازرگانی آغاز گردیده و تا کنون ۷۴۷۲۹ تن گندم از کشاورزان خریداری شده که در مقایسه با تاریخ مشابه در سال گذشته، ۳۰۰ درصد رشد را نشان می دهد.
سید نوراله حسن زاده اعلام کرد: ۲۲۶۹۳ تن کلزا از کشاورزان خریداری شده که تاکنون ۱۹ هزار تن از این میزان به خارج از استان حمل شده است.

31
اخبار مرتبط