جلسات کاری آقارضا فتوحی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارشنبه/تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان،صبح امروز چهارشنبه بیست و چهارم آذرماه ۱۴۰۰، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان طی نشستی با مدیران جهاد نصر استان،به بحث و تبادل نظر در جهت اجرای هر چه بهتر طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری پرداختند.
سپس در جلسه ای که با حضور جمعی از فرهیختگان استانی به منظور توسعه و خودکفایی در امر تولید گیاهان دارویی تشکیل شد شرکت کرده، پس از بحث و تبادل نظر و ارائه پاور پوینت و شنیدن برنامه های آنها، توصیه کرد که مبنای کار باید ظرفیت آبی و خاکی استان خوزستان باشد.وی در ادامه علاوه بر قول مساعد جهت هر گونه همکاری گفت: ارائه و عملیاتی کردن طرحهای زود بازده در استان می تواند کمک زیادی به اقتصاد کشاورزان استان و حتی توسعه صادرات محصولات گیاهی و دارویی به استانها و کشورهای دیگر داشته باشد و در مراحل بعدی کشت و کار گیاهان دارویی را توسعه دهند.
پس از آن هفتمین جلسه توسعه صادرات غیر نفتی استان به ریاست وی برگزار گردید.
در این جلسه ناظر گمرکات استان گزارش آمار صادرات و واردات استان در ۸ ماهه اول سال ۱۴۰۰ را ارائه داد.
سپس نماینده ی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خصوص آخرین وضعیت مصوبات مربوط به پایانه مرزی چذابه ارائه گزارش نمود.
در ادامه اعضای جلسه آخرین اقدامات دستگاه های مربوطه در خصوص راه اندازی مجدد بازارچه مرزی اروندکنار به بحث و تبادل نظر گذاشتند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی پیشنهاد کردند: جلسه ای با حضور تمام دستگاههای مربوطه توسط فرمانداری در هفته ی آینده برگزار گردد.
ضمنا در این جلسه آقارضا فتوحی در خصوص طرح تقویم برگزاری نمایشگاهی استان در سال ۱۴۰۱ توسط شرکت نمایشگاه بین المللی خوزستان گفت: اولویت در برگزاری نمایشگاه باید با سرمایه گذاران داخل استانی باشد، که فرصت برای ارائه و فروش محصولات داخل استان داشته باشند، و در مراحل بعدی بتوانیم جهت رفاه حال مردم استان، محصولات خارج استان را نیز به معرض نمایش و استفاده ی مردم بگذاریم.
در پایان در مورد طرح تمدید مجوز پایانه های صادراتی عام اروند کنار به مدیریت شرکت پترو فلات اروند مواردی مطرح شد.

96
اخبار مرتبط