دکتر فتوحی معاون استاندار اعلام کرد؛ اولین جلسه برنامه راهبردی معادن استان خوزستان/تصاویر

دکتر فتوحی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به سازماندهی معادن شن و ماسه گفت: بر اساس شرایط و ضوابط برداشت معادن شن و ماسه، الویت برداشت با شهرداری هایی است که دارای شرکت های شن و ماسه می باشند و این اقدام باعث تسریع آسفالت و زيباسازي شهر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان صبح امروز چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۵، اولین نشست شورای راهبردی بخش معادن استان به ریاست دکتر فتوحی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان و با حضور مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری و دیگر مدیران و معاونین استانی برگزار شد.


دکتر فتوحی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با بیان اینکه هدف از این نشست، سازماندهی معادن است بیان کرد: معادن به عنوان یک عامل توسعه در صورت عدم سازماندهی می تواند به عنوان تهدید محسوب می‌شود.

دکتر فتوحی با اشاره به اینکه بستر رودخانه ها باید به صورت فصلی لایروبی شود افزود‌:
با لایروبی بستر رودخانه ها تهدید های سیل را نخواهیم داشت و باید تلاش شود تا تخریبی در سطح منابع طبیعی ایجاد نشود.

وی در ادامه با اشاره به سازماندهی معادن شن و ماسه گفت:بر اساس شرایط و ضوابط برداشت معادن شن و ماسه، الویت برداشت با شهرداری هایی است که دارای شرکت های شن و ماسه می باشند و این اقدام باعث تسریع آسفالت و زیباسازی شهر می شود.

وی در ادامه افزود: دستگاه های مرتبط نظیر سازمان منابع طبیعی، محیط زیست، آب و برق با مشورت کارشناس های فنی و ضوابط و معیار های بالا دستی باید برنامه مدون برای امورات محوله داشته باشند.

95
اخبار مرتبط