معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان؛

چگونگی برگزاری نمایشگاه هفته دولت و اقدامات دولت+گزارش تصویری/فیلم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری خوزستان بیان کرد: کارهای مثبت و رو به جلو چه از لحاظ اقتصادی، چه در بخش‌های عمرانی و چه در بخشهای خدماتی و همچنین در بخشهای مختلف دیگر توسط دولت انجام شده است و دولت تمام تلاش خود را بصورت صادقانه در جهت رفاه و آسایش مردم بکار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان در اختتامیه ی نمایشگاهی که به مناسبت هفته دولت در محل نمایشگاه بین المللی خوزستان برگزار شد، آقارضا فتوحی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری خوزستان، در جمع خبرنگاران در خصوص چگونگی برگزاری نمایشگاه و اقدامات دولت، ضمن تسلیت مجدد به مناسبت حادثه تلخ تصادف جاده ی شوشتر و ابراز تاسف برای دست دادن جمعی از هم استانی های عزیز و آرزوی صبر برای بازماندگان و طلب سلامتی از خداوند متعال برای مصدومین حادثه، بیان کرد: کارهای مثبت و رو به جلو چه از لحاظ اقتصادی، چه در بخش‌های عمرانی و چه در بخشهای خدماتی و همچنین در بخشهای مختلف دیگر توسط دولت انجام شده است و دولت تمام تلاش خود را بصورت صادقانه در جهت رفاه و آسایش مردم بکار گرفته است.

وی در ادامه گفت: یکی از کارهایی که دولت جهت رفاه حال مردم انجام داده، طرح آبرسانی غدیر، به عنوان یک طرح عظیم آبرسانی بوده است.


فتوحی افزود: دومین کار اساسی دولت طرح اصلاح آب و فاضلاب اهواز است.

همچنین افزود: پیگیری و حل مسائل و مشکلات شرکت کشت و صنعت هفت تپه یکی از مهمترین پیگیریهای دولت در سال گذشته بوده است.


معاون استاندار در ادامه عنوان کرد: یکی از مهمترین اتفاقات رخ داده در استان این بود که علیرغم خشکسالی، استان خوزستان برترین استان در بخش کشاورزی کشور شد.

فتوحی افزود: در بخشهای مختلف اقتصادی و پتروشیمی سرمایه‌گذاران مختلفی جهت سرمایه گذاری در استان اعلام آمادگی کردند، که پس از بررسی های لازم در شهرستانهای مختلف از جمله ماهشهر و بهبهان و… شروع به فعالیت کرده اند.

آقارضا فتوحی گفت: در بخش شیلات، کشاورزی و بنادر شاهد رونق بالایی هستیم. به گونه ای که خوزستان هم اکنون قطب کشاورزی استان است و در بخش بنادر استان نیز حدود ۳۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
فتوحی افزود: در بحث فرآوری روغن خام در ماهشهر در گذشته روزانه حدوداً ۲ هزار تن فراوری صورت می گرفت و این رقم به حدود ۶ هزار تن در روز رسیده است که شاید بتوان گفت این رقم در خاورمیانه کم نظیر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری خوزستان ابراز امیدواری کرد: با تلاشهای مستمر دولت تا هفته ی دولت سال آینده اتفاقات بسیار خوبی در زمینه های مختلف رقم خواهد خورد. بطور مثال در بخش اشتغال حدود دو هزار فرصت شغلی از ابتدای سال جاری ایجاد شده و امیدواریم که تا پایان سال این رقم به ۶۰ هزار فرصت شغلی برسد.

فتوحی بیان کرد: این فقط بخش کوچکی از تلاش های دولت در جهت آسایش، آرامش و رفاه مردم در زمینه های مختلف اقتصادی، کشاورزی، شیلات، صنایع بالادستی، پائین دستی، پتروشیمی، رونق صنعت و… است.

نمایشگاه هفته دولت به مناسبت گرامیداشت این هفته و با هدف معرفی دستاوردهای یکساله دولت مردمی در سطح استان خوزستان و حمایت از پروژه های راکد و نیمه فعال در جهت فعالسازی این پروژه ها در بخشهای کشاورزی، صنعت و…. ششم تا هشتم شهریور ماه ۱۴۰۱،در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی اهواز برگزار و به دلیل استقبال مردم ای یک روز دیگر تمدید شد.
بیش از ۳۵ دستگاه اجرایی در زمینه معرفی و ارائه ی فعالیت ادارات و سازمانها و همچنین تعداد ۷۰ تولید کننده و کارآفرین در سالنی مجزا (سالن خرمشهر) به منظور عرضه محصولات تولیدی استان، برای نخستین بار و با اولویت کالاهای اساسی مانند برنج، روغن، شکر، لبنیات، انواع محصولات غذایی و صنایع دستی و غیره، همراه با ارائه تخفیف ویژه ۲۰ تا ۳۰ درصدی توسط معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری خوزستان در راستای حمایت از تولید و اشتغال استان و نیز اقدام در جهت تنظیم بازار در محل نمایشگاه بین المللی اهواز برگزار گردید و با هماهنگی های بعمل آمده با مدیریت نمایشگاه بین المللی خوزستان، غرفه ها جهت رفاه حال مردم عزیز، به صورت رایگان در اختیار تولیدکنندگان استانی قرار داده شد.

288