معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان؛

عرضه و خدمت رسانی به مردم مبنای سهمیه آرد نانوایان همزمان با اجرایی شدن گام دوم طرح ملی هدفمندی یارانه گندم آرد و نان در استان

اجرایی شدن گام دوم طرح ملی هدفمندی یارانه گندم آرد و نان در استان منوط به همکاری و مشارکت متولیان و دست اندرکاران حوزه تصمیم گیری، تولیدی و عرضه محصول است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان، در جلسه ای که با حضور مشاور محترم وزیر امور اقتصادی و دارائی (طراح مدیریت هوشمند یارانه آرد و نان کشور)، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری، معاون بازرگانی فرمانداری، سازمان صمت، جهاد کشاورزی، اداره کل غله، اتحادیه نانوایان و سایر متولیان در سالن جلسات معاونت اقتصادی استانداری برگزار شد تصمیمات راهبردی برای اجرای گام سوم هدفمندی یارانه آرد و نان استان اتخاذ گردید.
در ابتدای این جلسه آقارضا فتوحی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مصرف ماهانه آرد استان را ۳۴۰ هزار تن عنوان نمود و گفت : خوزستان بدلیل رتبه نخست تولید گندم و منابع راهبردی کشور نیازمند توجه بیشتر است.
وی با اشاره به ذائقه مردم بومی، روستائیان و عشایر استان، خواهان تخصیص سهیمه مناسب آرد برای استان خوزستان شد.

در ادامه مشاور وزیر اقتصاد و دارایی و طراح مدیریت هوشمند سازی یارانه آرد و نان کشور موفقیت این طرح را منوط به همکاری و مشارکت متولیان و دست اندرکاران حوزه تصمیم گیری، تولیدی و عرضه محصول دانست و افزود: اجرای موفقت آمیز این طرح ملی، دستاوردی بسیار بزرگ برای کشور محسوب می گردد و با همکاری و مشارکت صورت گرفته ۹۵ درصد از زیر ساخت لازم جهت آغاز گام سوم هوشمند سازی یارانه آرد و نان طی ۱۰۰ روز فراهم گردید.
ایشان با بیان اینکه ۱۰ درصد از بودجه کشور به یارانه آرد و نان تخصیص یافته است، گفت: با تکمیل این طرح ملی رویکرد توزیع آرد و نان یارانه ای در کشور عادلانه خواهد شد و تمامی مردم به نحو شایسته از خدمات دولت بهرمند می گردند.
وی اظهار داشت: در گذشته مصرف عام مردم به ۲ الگوی قیمتی و الگوی سهمیه بندی تقسیم شده بود این در حالی است که در طرح هوشمند سازی هیچکدام از الگوهای گذشته تکرار نخواهد شد و نان مصرفی مردم بدون محدودیت در اختیار آنها قرار می گیرد.
وی یادآور شد: مصرف کنندگان عمده نان نظیر شرکت ها، دانشگاه ها، موسسات و سایر مراکز نیز در این طرح به خوبی دیده شده و هیچگونه محدودیتی برای مصرف کنندگان ایجاد نمی گردد.

محمد جلال با تاکید بر اینکه در طرح هوشمند سازی یارانه آرد و نان هیچگونه محدودیتی برای عرضه و مصرف نان مردم ایجاد نخواهد شد، گفت: هموطنان عزیز و متولیان عرضه آرد و نان می توانند از طریق سایت نانینو، مرکز گویای تلفنی و سامانه پیامکی، آموزش و اطلاعات لازم را در خصوص اجرای صحیح این طرح کسب نمایند.
وی افزود: استان خوزستان رتبه نخست عشایر کشور را بخود اختصاص داده از این رو تغییری در میزان سهمیه بندی و تخصیص آرد این قشر غیور ایجاد نمی گردد و با راه اندازی سامانه توزیع موارد مطرح شده در خصوص مصرف کنندگان آرد خانگی، نیاز عرفی مردم این استان به شکل مطلوبی رسیدگی خواهد شد.
وی تصریح کرد: طرح هوشمند سازی آرد و نان بسیار جامع است و بصورت یک روند تکاملی در کشور اجرایی می گردد.
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان نیز عملکرد هوشمند سازی یارانه آرد و نان را بسیار موثر دانست و افزود: یکی از دغدغه های بزرگ که موجب نارضایتی بسیاری از نانوایان در کشور شده بود در این طرح بخوبی لحاظ گردیده است.
جهان نژادیان یکی از اهداف مهم اجرای طرح هوشمند سازی یارانه آرد و نان را تقویت اقتصاد نانوایان دانست و افزود: سودآوری در این طرح بر اساس فروش نان صورت می گیرد و نانوایان به میزان تولید و عرضه نان می تواند درآمد بیشتری کسب نمایند.
وی اظهار داشت: اجرای این طرح علاوه بر رضایتمندی نانوایان موجب تقویت انگیزه تولید و روحیه رقابت پذیری در تولید نان مرغوب خواهد شد.


126