با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان؛

بازدید از کشتارگاه صنعتی دام شهرستان باوی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان، در بازدید از کشتارگاه شهرستان باوی گفت: این کشتارگاه بعنوان یک نمونه الگوی کامل برای تنظیم بازار گوشت قرمز در مناطق جنوب کشور است که با ظرفیت کشتار بالغ بر بیش از 1000 راس دام سبک و 100 راس دام سنگین در یک شیفت می تواند نقش اساسی را در تامین گوشت ایفاد کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان،امروز یکشنبه هفتم اسفندماه۱۴۰۱، آقارضا فتوحی معاون استاندار خوزستان به همراه سید سعید حسینی نژاد مدیر کل امور اقتصادی استانداری، معاون سلامت دامپزشکی استان و مدیران دستگاه های مرتبط از بخش های مختلف کشتارگاه صنعتی دام شهرستان باوی بازدید بعمل آورد.

در این بازدید آقارضا فتوحی معاون استاندار خوزستان با اشاره به این موضوع که کشتارگاه صنعتی دام رامین از بروز ترین کشتارگاههای دام در سطح کشور است گفت: با راه اندازی این واحد تولیدی آینده روشنی برای استان خوزستان و بالطبع آن جنوب غرب کشور رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به این موضوع که کشتارگاه صنعتی دام رامین از نظر تجهیرات جز کشتارگاههای به روز دنیا است عنوان کرد: با توجه به وجود کارشناسان و دامپزشکان حاضر در این مجتمع کشتارگاهی دام و انجام نظارت های عالیه بهداشتی دامپزشکی بر روند خط کشتار از مرحله ورود دام تا بسته بندی و ارسال به بازار مصرف، این اطمینان داده می شود که گوشت مصرفی خانوارها با تاییدهای بهداشتی دامپزشکی وارد بازار مصرف می گردد.

فتوحی در ادامه بیان کرد: این کشتارگاه بعنوان یک نمونه الگوی کامل برای تنظیم بازار گوشت قرمز در مناطق جنوب کشور است که با ظرفیت کشتار بالغ بر بیش از ۱۰۰۰ راس دام سبک و ۱۰۰ راس دام سنگین در یک شیفت می تواند نقش اساسی را در تامین گوشت مورد نیاز ایفاد کند.
معاون استاندار در خصوص اشتغال زایی این واحد گفت: در حال حاضر و در فاز آزمایشی بالغ بر بیش از ۱۰۰ نفر مشغول به کار هستند که امیدواریم که با افتتاح مراحل کامل این مجتمع کشتارگاهی اشتغال زایی مستقیم را به ۳ برابر افزایش دهیم.


فتوحی ضمن تشکر از همه دست اندرکاران این مجموعه بخصوص حمایت دامپزشکی استان، جهاد کشاورزی، بانک ملی و دیگر دستگاهها مرتبط که باعث ایجاد کار جدیدی در استان شده اند عنوان نمود: این راهکار ها و ایده های نو باعث پیشرفت استان در مباحث اشتغال زایی و رونق تولید گردد.

92